22 113 40 60 szkolenia@viaon.pl

Niezbędnik przewoźnika – dokumentacja, czas pracy, obowiązki i kontrole

Informacje ogólne

Organizator: INELO Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Trenerzy: Eksperci INELO, Eksperci OCRK

Typ szkolenia: Otwarte

Dedykowane dla: Dla właścicieli firm oraz osób rozliczających czas pracy kierowców

Liczebność grupy:  45 osób

Czas trwania szkolenia: ok. 5 godzin (w zależności od aktywności grupy), w tym 15 minut prezentacji produktów marki VIAON

Godzina rozpoczęcia szkolenia: 10:00

Cena: 1 osoba – 499 zł netto, 2 osoby i więcej – 399 zł netto (za osobę). Zgodnie z obowiązującymi przepisami do podanych ceny należy doliczyć podatek VAT w wysokości 23%.

Cena obejmuje: Udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, serwis kawowy, certyfikat uczestnictwa w szkoleniu

Regulamin szkoleń: >>ZOBACZ REGULAMIN

Opis szkolenia

Nowe szkolenie przeznaczone jest dla właścicieli firm transportowych oraz osób rozliczających czas pracy kierowców. Poprowadzone zostanie przez dwóch ekspertów Grupy INELO. Skupimy się przede wszystkim na najczęstszych problemach występujących w firmach transportowych, wyselekcjonowanych na podstawie statystyk opracowanych przez polskie i zagraniczne inspekcje. Omówimy szczegółowo takie kwestie jak:

  • Prawidłowe prowadzenie dokumentacji pracowniczej,
  • Zatrudnianie obcokrajowców,
  • Kontrole na drodze oraz w przedsiębiorstwie – przedstawimy konkretne przykłady,
  • Przewóz materiałów podlegający pod system zgłoszeń SENT,
  • Zmianę podejścia organów kontrolnych do analizy czasu pracy kierowców,
  • Pakiet mobilności.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, podczas szkolenia chcemy się z Państwem podzielić wiedzą praktyczną nabytą w trakcie pracy z naszymi klientami. Zespół ekspertów Grupy INELO każdego roku sporządza parę tysięcy odwołań od mandatów, wspiera klientów OCRK w kilkuset przypadkach weryfikowania zagranicznej płacy minimalnej oraz przygotowuje do kontroli przeprowadzanych przez polskie inspekcje.

Zachęcamy do zapoznania się z programem szkolenia i zgłoszenia swojego uczestnictwa.

Program szkolenia

1. Statystyki dotyczące kontroli polskich i zagranicznych wynagrodzeń

2. Zmiany w podejściu do kontrolowania przepisów dotyczących czasu pracy kierowców

  • Przerwa po sześciu godzinach pracy
  • Limit 10 godzin pracy w porze nocnej
  • Tygodniowe normy czasu pracy

3. Zatrudnianie obcokrajowców

  • Oświadczenie o zamiarze powierzenia pracy
  • Zezwolenie na pracę typu A
  • Zezwolenie na pobyt czasowy i pracę

4. Akta osobowe

5. Umowy lojalnościowe z kierowcą

6. Ciekawe przypadki kontroli na drodze oraz w firmie

7. Opisywanie naruszeń oraz ich kontrola w firmie

8. SENT – obowiązki; kary

9. Porzucenie pracy przez kierowcę

10. Wypadek w trakcie delegacji

11. Rozliczanie nieobecności kierowcy

  • Rodzaje nieobecności
  • Wynagrodzenie za czas niewykonywania pracy
  • Obliczanie wynagrodzeń za czas niewykonywania czasu pracy

12. Co dalej z pakietem mobilności?

  • Na jakim jest etapie?
  • Co zmieni?
  • Kiedy zacznie obowiązywać?

Najbliższe szkolenia

Kalendarz

Listopad 2019
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
« Paź   Gru »

Skontaktuj się z nami!