Informacje ogólne
Organizator: INELO Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Trenerzy: Eksperci INELO, Eksperci OCRK
Typ szkolenia: Otwarte
Dedykowane dla: firm wykonujących usługi transportowe
Liczebność grupy: 45 osób
Czas trwania szkolenia: ok. 4 godzin (w zależności od aktywności grupy), w tym 15 minut prezentacji produktów marki Inelo.
Godzina rozpoczęcia szkolenia: 10:00
Szkolenie prowadzone jest online.
Szkolenie płatne, zapraszamy do kontaktu.
tel. 22 113 40 60
e-mail: szkolenia@inelo.pl
Regulamin szkoleń: >>ZOBACZ REGULAMIN
Opis szkolenia
Od 20 sierpnia ubiegłego roku zaczęły obowiązywać zmiany dotyczące czasu jazdy i odpoczynku kierowców w całej Unii Europejskiej. Kolejne aktualizacje przepisów, obejmujące delegowane i dostęp do rynku, wejdą w życie już początkiem 2022 roku. Niestety wraz z mijającym czasem pojawia się coraz więcej wątpliwości, pytań i przykładów różnych interpretacji nowych przepisów.
Podczas szkolenia poruszone zostaną najciekawsze i jedne z najważniejszych przypadków naruszeń, które wynikają niejednokrotnie z błędnej interpretacji przepisów. Ponadto przybliżymy Państwu stanowisko Komisji Europejskiej w zakresie objaśnienia przepisów czasu jazdy i odpoczynku wprowadzonych w ramach pakietu mobilności.
Kolejna część szkolenia poświęcona zostanie kwestiom płacowym. W konsekwencji zaplanowanych zmian w przepisach o delegowaniu kierowców zmienią się wynagrodzenia pracowników objętych zagraniczną płacą minimalną. Reakcją na wspomniane zmiany powinna być nowelizacja przepisów krajowych. Podczas spotkania przedstawimy możliwe scenariusze, które pozwolą wdrożyć odpowiednie działania w Państwa firmach. Nowy rok to także waloryzacja stawek wynagrodzeń zarówno w Polsce, jak i w wielu innych państwach. Na przygotowanej dla uczestników ulotce przekażemy w pigułce wszystkie niezbędne informacje na temat płacy minimalnej w poszczególnych krajach. Niestety, ale w trakcie licznych szkoleń w firmach transportowych często spotykamy się z błędnymi strukturami wynagrodzeń. Na szkoleniu wytłumaczymy najważniejsze zasady dotyczące prawidłowego wynagradzania kierowcy w oparciu o kontrole polskich oraz zagranicznych organów kontrolnych.
Na każdego uczestnika czekają niezbędne materiały merytoryczne oraz certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.
Zachęcamy do zapoznania się z programem szkolenia i zgłoszenia swojego uczestnictwa.
Program szkolenia
- Prawidłowa struktura wynagrodzenia kierowców w 2021 roku – jakie składniki powinna zawierać?
- Ostatnie zmiany w zagranicznych płacach minimalnych (m.in. nowe stawki oraz płaca minimalna w Danii). Na co zwracać szczególną uwagę w związku z rozliczaniem zagranicznej płacy minimalnej?
- Pakiet mobilności – najważniejsze informacje w oparciu o konkretne przykłady z oprogramowania 4Trans (analiza przypadków błędnego zastosowania nowych reguł).
- Omówienie pytań i odpowiedzi opublikowanych przez Komisję Europejską dotyczących interpretacji przepisów pakietu mobilności.
- Możliwe scenariusze dostosowania polskich przepisów w zakresie wynagrodzeń w związku ze zmianami w delegowaniu.
- Jak przygotować się do kontroli zagranicznych służb – omówienie najnowszych przypadków kontroli.
- Przedłużenie ważności dokumentów w czasie pandemii a ustawodawstwo krajowe i europejskie.
- Nowy rodzaj kontroli firm – kontrole zdalne PIP.